Terkini  Popular    Mula Topik

Bleh Shabat2 Bri Pndngan Tntang Nasyid Or Hiburan?

2005-08-30 15:14:59
Assalamualaikum...

Saya tak pernah tgok AF 1,2,3.. Tak berminat sebab hiburan tu bukan nak bagi ana duit or menambah akaun ibadah saya..

Masa AF3 tu saya terkejut jugak sebab dengar kata ada budak Qari yang join AF.. Mawi...
Punyalah glamer dia till now.. Kalau betullah pandangan pihak media yang mengatakan Mawi mampu memikul beban dakwah melalui method macam tu... Adakah matlamat tu menghalalkan cara?

Mgkin pengetahuan saya cetek tentang realiti tv sekarang... dan mgkin jugak ada yang di kalangan sahabat2 myokong Mawi... Saya tak kata saya tak suka Mawi...
Tapi saya takut unsur Nasrani tu makin diikut dan menjadi adat kebiasaan bagi orang Islam..

Taukan?? Nyanyian or hiburan pada asasnya berasal dari amalan Nasrani... Jangan hairan pula kalau Nasyid yang diagung2kan tu pun asal dari NASRANI.. Tgok je unsur2 nasyid sekarang dah makin jauh... Dari Qasidah kepada Rap or hip hop...
Aduhh.... Jadi... Nasyid2 mana yang betul??

Ana pun nasyid gak kat UM Nilam Puri nie...

HARAP sahabat2 semua dapat bantu ana k..

Berilah pandangan membina agar ana tak terlalu jumud dan berpandukan fakta yang sedikit...

Ana memeng cetek ilmu jika dibandingkanBiarlah tangisan ibumu kerana kejayaanmu...

Diskusi

Komen anda
webmaster@mymasjid.net.my