Terkini  Popular    Mula Topik

Aku Dah Letih

2006-03-15 13:03:38
Oleh
atai
AssalamualaikumSelama beberapa tahun aku telah merungut kerana kurangtidur dan terlalu banyak tekanan dalam hidup, akantetapi sekarang kini aku tahu kenapa ianya berlaku(the real reason): Aku keletihan kerana terlebihkerja... nak tau kenapa? Di bawah ini aku akan tunjukkan kenapa aku mempunyaibeban kerja yang lebih dan ianya adalah benar danbukan rekaan aku :Populasi penduduk Malaysia sekarang adalah 23 jutaorang. 1.7 juta darinya sudah bersara. Jadi tinggal21.3 juta orang. 1.3 juta pula adalah golongan kanak*bawah 6 tahun. Jadi tinggal 20 juta orang.Dari 20 jutaini, 7 juta masih belajar (tadika, sekolah,kolej,universiti dll).Jadi tinggal 13 juta orang yang boleh buat kerja. Dari13 juta ini, 5 juta orang adalah pekerja kerajaan yangpergi kerja tapi tak buat kerja. Jadi tinggal 8 jutaorang yang boleh buat kerja. Tolak 3 juta orang yangduduk dalam hutan (tentera darat) pasal diorang nienak kerja macam mana...tinggal dalam hutan.Dah tinggal 5 juta orang yang boleh buat kerja....Dari jumlah itu, tolak 2.7 juta orang yang menganggurdan tak der kerja surirumah, pekerja yang kena VSS,orang* tua, fresh university student, kena buang kerjadll). Tinggallah 2.3 juta orang yang boleh buat kerja.Dari jumlah ini, sebanyak 1,215,512 orang dilaporkansakit dan kini berada di dalam hospital di seluruhMalaysia (tak kiralah hospital swasta ke atau hospitalkerajaan dan ini termasuklah hospital gila). Dah tinggal 1,084,488 orang yang boleh buat kerja....Sekarang ini mengikut bancian terkini, terdapat1,084,486 orang di dalam penjara dan Pusat Serenti diseluruh negara. Jadi dah tinggal 2 orang yang bolehbuat kerja... Dan 2 orang itu adalah engkau dan aku...Dari dua orang ini... engkau SEKARANG INI masih dudukdepan komputer, main internet, main chat dan tak buatkerja langsung... jadi tinggallah Aku sorang yang buatkerja dalam Malaysia nie... mana aku tak letih.dahhh... dahhhh.. dahhh...aku dah letih...A SMILE can make people happy, LOVE can make the world go round..HATE can add wrinkles but FRIENDS? They make life worth living...THANKS for being ONE

Diskusi

Komen anda
webmaster@mymasjid.net.my