Terkini  Popular    Mula Topik

Berbuka Puasa Ala Kadar.

2006-09-23 11:54:56
Oleh
Putra
Biasanya bulan Ramadhan ni banyak la majlis berbuka kat hotel. Pengalaman saya lebih elok lah bebuka kat surau,masjid atau rumah jika kita hendak mengisi dengan amalan di bulan yang mulia ini. Kurangkan lah berbuka di hotel hotel. Berdasar pengalaman saya bila bebuka di hotel banyak perkara kurang baik berlaku antaranya.1. Sembahyang maghrib macam tak sempurna saja sebab surau yang sempit dan tak selesa tempat wuduk.2. Makanan yang banyak boleh memudaratkan kesihatan/membazir3. Dok makan makan hebat hebat tak ingat dah kat orang miskin sedangkan tu antara matlamat puasa.4. Orang yang pergi berbuka macam macam ada.. ada yang nampak jambul, rambut blonde dll.. habis la pahala puasa siang.5. Makanan pun tahap kehalalnya meragukan6. Ada konsert pulak tu.. siap boleh karoke.7. Silap silap tak sembahyang maghrib.. sebab tak sempat.8. Terawih pun entah kemana.9. Dok melangut depan makanan lama sangat sebelum makan.Yang positifnya tak banyak cuma1. jumpa kawan kawan lama.... kawan kawan semua boleh sambung kalau adaKomen saya berpada pada la.. lebih elok tak payah.

Diskusi

Komen anda
webmaster@mymasjid.net.my